Jesteś tutaj: Start / Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

 

 

Artykuły

malowanie pianą

2018-02-24
Powiększ zdjęcie

Jak mieć dużo dobrej zabawy i sporo sprzątania? Przepis jest prosty- wystarczy uczęszczać do naszej świetlicy :D  Po raz kolejny swoją twórczość ujawniły dzieciaki podczas zajęć koła „Kosmodrom do kreatywności”. Tym razem mieszaliśmy farby, wodę i płyn do mycia naczyń dodatkowo wykonując ćwiczenia oddechowe (przedmuchiwanie piany, tworzenie piany). W efekcie piana zamieniła się znowu w wodę, która nie była już taka skora do większych zabaw, jednak doświadczonym świetlikom nic nie jest straszne wspólnymi siłami ujarzmiliśmy „żywioł” pozostawiając wszystko w najlepszym porządku :)

Czytaj więcej o: malowanie pianą

"Sekretny przyjaciel"

2018-02-15
Powiększ zdjęcie

Co rozumiemy przez słowo przyjaźń? Kim jest prawdziwy przyjaciel? Jak można się z kimś zaprzyjaźnić? Na te i wiele innych pytań chętnie odpowiadały świetliki z SP14, podczas trwania projektu "Sekretny przyjaciel" w ramach którego przez cały miesiąc wplataliśmy w życie naszej świetlicy zagadnienia dotyczące przyjaźni. Naszym celem było uwrażliwienie dzieci na znaczenie słowa przyjaciel, doskonalenie umiejętność rozmowy na temat form przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz poszerzanie umiejętności pracy w grupie. 

Czytaj więcej o: "Sekretny przyjaciel"

Karnawał ;)

2018-01-15
Powiększ zdjęcie

Jeśli ktoś zastanawiałby się jak podczas karnawału używać brokatu może udać się po radę do naszych specjalistów od glitter painting ;)

Zobaczcie nasze maskowe szaleństwa!!!

Czytaj więcej o: Karnawał ;)

Klimaty równika

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

Jeśli ktoś w pochmurne i deszczowe dni chciałby zażyć  trochę słońca to koniecznie powinien odwiedzić naszą świetlicę. Na przekór pogodzie powędrowaliśmy bliżej równika, by móc czerpać artystyczne inspiracje z afrykańskich plemion i poznawać ich kulturę. Zobaczcie efekty naszej pracy :)

Czytaj więcej o: Klimaty równika

Eksperymentatorzy

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

Myśl kreatywnie! Podczas poniedziałkowych zajęć koła „Kosmodrom do kreatywności” nasza świetlica zamieniła się w kreskówkowe „Laboratorium Dextera”.   

 

Czytaj więcej o: Eksperymentatorzy

Kredowe graffiti

2017-10-19
Powiększ zdjęcie

Kiedy nasz artyzm wychodzi poza drzwi świetlicy i zostawia swoje ślady na boisku. 

Czytaj więcej o: Kredowe graffiti

Badacze jesiennego słońca

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj przy pięknej pogodzie wybraliśmy się na spacer do parku. Jak widać po zdjęciach zbieraliśmy liście, poszukiwaliśmy ciekawych okazów przyrody i badaliśmy środowisko jak prawdziwi przyrodnicy. Uśmiechu i radości nie było końca.

Czytaj więcej o: Badacze jesiennego słońca

Jesień w świetlicy

2017-10-17
Powiększ zdjęcie

Przed lekcjami bawimy się w małych artystów. Tworzymy motywy w rytm muzyki związane z obecnie panująca pora roku. Nasze prace zdobią korytarz przy świetlicy. W galerii znajdziemy m.in leśne muchomorki, jesienne drzewa, bukiet kwiatów w wazonie oraz kosz z warzywami, który dekoruje jadalnie. 

 
Czytaj więcej o: Jesień w świetlicy

Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru

2017-10-13
Powiększ zdjęcie

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Noszenia Garnituru na świetlicy postanowiliśmy zrobić gustowny gadżet każdego dżentelmena i damy. Wykonaliśmy okulary ulubioną techniką origami. Jak widać nasze damy i dżentalmeni nieco zmienili ich formę na trochę bardziej awangardową ;) 

 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru

KASZTANIAKI

2017-10-09
Powiększ zdjęcie

Skoro jesień to i kasztany. Dziękujemy wszystkim dzieciakom, które zadbały o to aby jesień zagościła w świelicy, a teraz dołożyły wszelkich starań zmieniających jej formę. Tym razem pośród kasztanowych postaci możemy zaobserwować m.in.: strusie, jeże, pieski. Jak jednak podkreślają autorzy swoich prac- liczy się wyobraźnia, która pozwala jedną rzecz widzieć na kilka sposobów. Przekonajcie się sami :) 

 

Czytaj więcej o: KASZTANIAKI

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie