Jesteś tutaj: Start / Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

 Godziny pracy: 

6.45- 17.00

 

Wychowawcy świetlicy:

mgr Agnieszka Ryś

mgr Anna Wujek 

mgr Ewa Brodecka-Tomala 

mgr Magdalena Zamarzlik- Owczarek 

 

 

Artykuły

biżuteria ;)

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

Mali projektanci ze szkolnej świetlicy tworzyli dziś bransoletki i naszyjniki w klasycznych kolorach. Tego rodzaju wytwory przypadły do gustu nie tylko dziewczynom ;) Być  może w przyszłości to właśnie oni zapiszą się jako kolejne pokolenia haute couture.

Czytaj więcej o: biżuteria ;)

muzyka & plastyka

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

Z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki postanowiliśmy po raz kolejny oddać się muzycznym impresjom. Tym razem do utworu „Akwarium” Camille Saint-Saens. Sami zobaczcie efekty naszej pracy ;) 

Czytaj więcej o: muzyka & plastyka

Tęcza kolorów ;)

2018-04-27
Powiększ zdjęcie

Kolory podstawowe i kolory pochodne- łączenie odcieni na nietypowych fakturach, wyrażanie swoich emocji, tęcza barw z sody oczyszczonej, poznawanie właściwości używanych substabcji oraz wiele innych aktywności ruchowych to nasze dzisiejsze zajęcia na świetlicy. Dziękujemy Wam za zaangażowanie ;) 

Czytaj więcej o: Tęcza kolorów ;)

Makaron serwowany inaczej :)

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

Na świetlicy "serwujemy" gry doskonalące umiejętność skupienia uwagi i małą motorykę. Dla zaawansowanych ćwiczenia na czas. Wystarczą słomki, makaron i gotowe ;)

Czytaj więcej o: Makaron serwowany inaczej :)

Boomerang bag- światowa akcja na rzecz ochrony przyrody!!!

2018-04-23
Powiększ zdjęcie

Torby bumerangi w naszej szkole!!! Dla uświetnienia Dnia Ziemi przypadającego na 22-kwietnia razem ze świetlikami zorganizowaliśmy akcję, dzięki której od dziś możecie ograniczać używanie plastikowych reklamówek „zrywek” i korzystać z toreb wielorazowego użytku z naszej świetlicy. Zgodnie z hasłem- WEŹ JEŚLI POTRZEBUJESZ PRZYNIEŚ JEŚLI MASZ ZA DUŻO. Ponijżej krótki filmik z życia przykładowej reklamówki... 


Czytaj więcej o: Boomerang bag- światowa akcja na rzecz ochrony przyrody!!!

Trzynastego w piątek !!!

2018-04-13
Powiększ zdjęcie

Właśnie dziś w ten pechowy dla przesądnych dzień nasze kciuki przybrały ludzkie postacie, by do nas przemówić!!! ;)

Czytaj więcej o: Trzynastego w piątek !!!

sprężyste bańki ;)

2018-03-07
Powiększ zdjęcie

Kolejny z naszych eksperymentów, tym razem zamiast obijać piłkę obijaliśmy bańki mydlane i sprawdzaliśmy ich sprężystość przy użyciu gliceryny, polecamy takie zabawy w domu. Ciekawe komu z Was uda się odbić więcej razy;)

Czytaj więcej o: sprężyste bańki ;)

"ale proszę Pani... brudne dzieci to szczęśliwe dzieci" ;)

2018-03-07
Powiększ zdjęcie

„Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci”- przekonywały świetliki podczas zabaw eksperymentalno- sensorycznych z użyciem balsamu, mąki i barwników. Ah, na szczęście mąka się spiera... Na zdjęciach prosto ze świetlicy pozdrawiamy wszystkich kochanych opiekunów dbających o nasze czyste ubrania ;)

Czytaj więcej o: "ale proszę Pani... brudne dzieci to szczęśliwe dzieci" ;)

malowanie pianą

2018-02-24
Powiększ zdjęcie

Jak mieć dużo dobrej zabawy i sporo sprzątania? Przepis jest prosty- wystarczy uczęszczać do naszej świetlicy :D  Po raz kolejny swoją twórczość ujawniły dzieciaki podczas zajęć koła „Kosmodrom do kreatywności”. Tym razem mieszaliśmy farby, wodę i płyn do mycia naczyń dodatkowo wykonując ćwiczenia oddechowe (przedmuchiwanie piany, tworzenie piany). W efekcie piana zamieniła się znowu w wodę, która nie była już taka skora do większych zabaw, na szczęście doświadczonym świetlikom nic nie jest straszne wspólnymi siłami ujarzmiliśmy „żywioł” pozostawiając wszystko w najlepszym porządku :)

Czytaj więcej o: malowanie pianą

"Sekretny przyjaciel"

2018-02-15
Powiększ zdjęcie

Co rozumiemy przez słowo przyjaźń? Kim jest prawdziwy przyjaciel? Jak można się z kimś zaprzyjaźnić? Na te i wiele innych pytań chętnie odpowiadały świetliki z SP14, podczas trwania projektu "Sekretny przyjaciel" w ramach którego przez cały miesiąc wplataliśmy w życie naszej świetlicy zagadnienia dotyczące przyjaźni. Naszym celem było uwrażliwienie dzieci na znaczenie słowa przyjaciel, doskonalenie umiejętność rozmowy na temat form przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz poszerzanie umiejętności pracy w grupie. 

Czytaj więcej o: "Sekretny przyjaciel"

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie