Jesteś tutaj: Start / Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

 Godziny pracy: 

6.45- 17.00

 

Wychowawcy świetlicy:

mgr Agnieszka Ryś

mgr  Emila Woszczyna

mgr Ewa Brodecka-Tomala

mgr Beata Chruścińska  

 

 

 

Artykuły

KONKURS WAKACYJNY

2019-06-11
Powiększ zdjęcie

Egipt, góry, morze, czy jeziora? W poniedziałkowy poranek tj. 10.06.19r. do naszej świetlicy zawitała po raz kolejny grupa przedszkolaków. Tym razem byli to goście z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 w Częstochowie, którzy z głową pełną pomysłów szybko zabrali się do pracy, a tematem przewodnim tych ekspresji były zbliżające się wakacje. W rezultacie jednej z grup udało się „wymalować” miejsce na podium i otrzymać nagrody. A jak Waszym zdaniem powinny wyglądać wymarzone wakacje?

Organizatorzy, Panie: A. Ryś, A. Wujek, E. Woszczyna

Czytaj więcej o: KONKURS WAKACYJNY

Spotkanie ze strażakiem

2019-02-07
Powiększ zdjęcie

W świetlicy szkolnej  odbyło się spotkanie ze strażakiem, które było zakończeniem cyklu lekcji realizowanego programu „Razem bezpieczniej- czad cichy zabójca”. Uczniowie poznawal zagrożenia, jakie powoduje wydzielanie się czadu w pomieszczeniach i jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.Zima to okres, w którym najwięcej ofiar śmiertelnych powoduje tlenek węgla. Przyczyniają się do tego nieszczelne przewody kominowe, wadliwe kratki wentylacyjne oraz niesprawne urządzenia, w których następuje spalanie. Spotkanie ze strażakiem uświadomiło uczniom, że wystarczy zamontować w pomieszczeniu czujkę czadu, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe, a także zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Podczas prelekcji uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Pan strażak chętnie udzielał odpowiedzi na wnikliwe pytania uczniów.Na zakończenie uczestnicy programu otrzymali dyplomy. Szkolnym koordynatorem programu była pani Agnieszka Ryś.

Czytaj więcej o: Spotkanie ze strażakiem

OTWARCIE ŚWIETLICY

2018-12-05

06.12.2018r. CZWARTEK

UROCZYSTE

 

ŚWIETLICY

 

(Mikołaj pamięta o wielu sprawach) 

Czytaj więcej o: OTWARCIE ŚWIETLICY

patriotyzm jest w nas ;)

2018-06-19
Powiększ zdjęcie

Kibicujemy naszym piłkarzom na Mistrzostach Świata w Rosji!!! 

Czytaj więcej o: patriotyzm jest w nas ;)

DZIEŃ MAMY !!!

2018-05-27
Powiększ zdjęcie

Choć mamy kocha się za wszystko- bezwarunkowo, razem ze świetlikami wypisaliśmy za co szczególnie im dziękujemy od błahostek po dorosłe wyznania. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego kochane mamy ;)

Czytaj więcej o: DZIEŃ MAMY !!!

biżuteria ;)

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

Mali projektanci ze szkolnej świetlicy tworzyli dziś bransoletki i naszyjniki w klasycznych kolorach. Tego rodzaju wytwory przypadły do gustu nie tylko dziewczynom ;) Być  może w przyszłości to właśnie oni zapiszą się jako kolejne pokolenia haute couture.

Czytaj więcej o: biżuteria ;)

muzyka & plastyka

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

Z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki postanowiliśmy po raz kolejny oddać się muzycznym impresjom. Tym razem do utworu „Akwarium” Camille Saint-Saens. Sami zobaczcie efekty naszej pracy ;) 

Czytaj więcej o: muzyka & plastyka

Tęcza kolorów ;)

2018-04-27
Powiększ zdjęcie

Kolory podstawowe i kolory pochodne- łączenie odcieni na nietypowych fakturach, wyrażanie swoich emocji, tęcza barw z sody oczyszczonej, poznawanie właściwości używanych substabcji oraz wiele innych aktywności również ruchowych to nasze dzisiejsze zajęcia na świetlicy. Dziękujemy Wam za zaangażowanie ;) 

Czytaj więcej o: Tęcza kolorów ;)

Makaron serwowany inaczej :)

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

Na świetlicy "serwujemy" gry doskonalące umiejętność skupienia uwagi i małą motorykę. Dla zaawansowanych ćwiczenia na czas. Wystarczą słomki, makaron i gotowe ;)

Czytaj więcej o: Makaron serwowany inaczej :)

Boomerang bag- światowa akcja na rzecz ochrony przyrody!!!

2018-04-23
Powiększ zdjęcie

Torby bumerangi w naszej szkole!!! Dla uświetnienia Dnia Ziemi przypadającego na 22-kwietnia razem ze świetlikami zorganizowaliśmy akcję, dzięki której od dziś możecie ograniczać używanie plastikowych reklamówek „zrywek” i korzystać z toreb wielorazowego użytku z naszej świetlicy. Zgodnie z hasłem- WEŹ JEŚLI POTRZEBUJESZ PRZYNIEŚ JEŚLI MASZ ZA DUŻO. Ponijżej krótki filmik z życia przykładowej reklamówki... 


Czytaj więcej o: Boomerang bag- światowa akcja na rzecz ochrony przyrody!!!

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie