Jesteś tutaj: Start

WITAMY W SP14

WEJDŹ I ZOBACZ JAK NASZA SZKOŁA TĘTNI ŻYCIEM

Wyniki II Powiatowego Konkursu biologiczno- chemicznego "BIOL-CHEM"

2019-01-17
Wyniki II Powiatowego Konkursu biologiczno- chemicznego "BIOL-CHEM"

Laureatami konkursu zostali:
  • I miejsce  Nowak Zuzanna ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach oraz Wrześniewska Joanna  ze Szkoły Podstawowej nr 14  w Częstochowie
  • II miejsce Szpigiel Amelia ze Szkoły Podstawowej nr 21  w Częstochowie oraz Kowalska Natalia ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach
  • III miejsce Menderak Łukasz  ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Częstochowie

Wyróżnienie otrzymują:
  • Trzepizur Zofia ze Szkoły Podstawowej nr 21  w Częstochowie
  • Kukla Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Częstochowie
Zwycięzcom gratulujemy!!!

O terminie wręczenia dyplomów laureaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną.

Kosmodrom do kreatywności

2019-01-16

Przejrzyj naszą wystawę prac online i zainspiruj się jesienno- ziomową kolekcją miłośników niekonwencjonalnych rozwiązań. Z pasji do tworzenia poszliśmy o krok w zupełnie inną stronę, a więc za nasze pędzle posłużyły rolki papieru, nitki, palce. Jak mówią sami mali artyści to nie wszystko, bo mamy także nowoczesne sposoby na niwelowanie stresu- slime. Wycinamy, mierzymy, odmierzamy, a hasłem przewodnim jest nauka przez zabawę.

Startuj razem z nami w kosmos kreatywności!!!

Szkodliwość smogu

Szkodliwość smogu

W ostatnich tygodniach uczniowie klas siódmych na lekcji chemii realizowali projekt edukacyjny  na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Celem projektu było uświadomienie uczniom czym jest smog i jak powstaje oraz że oddychanie skażonym powietrzem może mieć negatywne skutki dla zdrowia.

Uczniowie podczas lekcji wysłuchali informacji na temat szkodliwości smogu i spalania śmieci oraz przygotowali prace plastyczne na temat zanieczyszczenia powietrza.

„W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”

2019-01-16

Powiatowy Konkurs Plastyczny „W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”

16 stycznia 2019 r. w naszej szkole została rozstrzygnięta kolejna edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”. Z ponad stu prac wybrano najciekawsze  i wyłoniono laureatów. Uczestnikami konkursu były przedszkolaki oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  klas I – III. Jury obradowało w składzie: p. Wiesława Pchałek, kierownik Biblioteki Publicznej im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, p. Anna Zagroba, przedstawiciel Muzeum Częstochowskiego oraz p. Emilia Woszczyna, nauczyciel plastyki.

Organizatorzy: p.  Agnieszka Ryś, p. Elżbieta Łękawa, p. Elżbieta Rospondek i p. Emilia Woszczyna

II Powiatowy Konkurs biologiczno- chemiczny "BIOL-CHEM"

2019-01-12
Dnia 10 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 14 im. H. Sienkiewicza w Częstochowie odbył się
II Powiatowy Konkurs biologiczno- chemiczny "BIOL-CHEM" dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Konkurs organizowany był pod patronatem Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów z 18 szkół z miasta Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego.
Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 19 zadań zamkniętych i otwartych o różnym stopniu trudności, który przygotowywała
pani Anna Tukaj-Jarosz- nauczycielka biologii i chemii.

Wyniki konkursu zostaną przesłane drogą elektroniczną do szkół do 25 stycznia 2019 r.

kl. III na Jasnej Górze

2019-01-09

Uczniowie klasy III zwiedzają wystawę choinek oraz ruchomą szopkę bożonarodzeniową na Jasnej Górze.

Zebranie z rodzicami

2019-01-07

Wigilia w IIb

2019-01-02

Spotkanie wigiline w klasie drugiej upłynęło w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wspólnie graliśmy na flażoletach, śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy sie opłatkiem składając sobie życzenia. Całość uroczystości uświetnił występ Adasia Jelonka, który przepięknie zagrał i zaśpiewał kolędy.

Spotkanie z Mikołajem uczniów klasy 2 b.

2019-01-02

To jedno z tych najbardziej wyczekiwanych spotkań przez dzieciaki na całym świecie. Jak się okazuje uczniowie z klasy 2b nie mają się czym martwić w końcu byli w tym roku grzeczni i pewnie nie zawiodą Św. Mikołaja w kojenych latach ;)

2018-12-21

Świat pędzi, gna do przodu wypierając tradycje, a jego szybkie i niesamowite metamorfozy wprowadzają nas w zachwyt. Nasi aktorzy w zlepku historii chcieli pokazać, co powinno być dla nas najważniejsze w te święta. Chcieli poprosić odbiorcę, aby zatrzymał się choć na chwilę w biegu po lepsze jutro i zapukał do własnego serca, tym samym sprawdzając jego podpowiedzi. Spędzajcie jak najwięcej czasu z rodziną i bliskimi w tym magicznym okresie.

Aktorzy: kl.Ia,  IIa, IIIa, IVa, VIIa-  Filip,  chór- starsze klasy pod opieką p. M. Kukuły

Organizatorzy:

p. A. Ryś