Rok szkolny 2015/2016

Nagroda Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie - K. Płatek kl. VI a

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych - A. Mróz kl. VI a

I miejsce w konkursie o Puchar Przewodniczącej Rady Nadzorczej "Społem" PSS "Jedność" w Częstochowie - Spółdzielnia Uczniowska "Miś" 

I miejsce w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Brzechwałki" - K. Płatek kl. VI a

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Z Tuwimem za pan brat" - A. Pietrzak kl. IV b

I miejsce w Pierwszym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Poezja ks. Jana Twardowskiego" - A. Pietrzak kl. IV b

I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną Nutę 2016" - A. Pietrzak kl. IV b

I miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu utworów o tematyce Maryjnej - zespół flażoletowy

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko - Plastycznym na Reklamę "Czytam, bo lubię, czytasz, bo zachęcam" - M. Korytkowski kl. V b 

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "O Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie" - A Mróz kl. VI a

I miejsce w V Międzyszkolnym Turnieju Recytatorskim poświęconym pamięci i twórczości świętego Jana Pawła II - A. Pietrzak kl. IV b

I miejsce w konkursie międzyszkolnym "Najpiękniejsza postać literacka" zorganizowanym a ramach VII Parady Postaci Literackich - Z. Piasecka kl. II b 

I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Dokarmiamy ptaki" - N. Krzemińska kl. I a

I miejsce w II Miejskim Konkursie "Recepta na zdrowie" w kat. konkurs recytatorski dla ucz. kl. I-III - A. Kardas kl. I b

I miejsce w II Miejskim Konkursie "Recepta na zdrowie" w kat. konkurs recytatorski dla ucz. kl. I-III - M. Szczepański kl. II a

I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej dla kl. I - K. Anysz kl. I a

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza - B. Garska, P. Kościelna, J. Nurek kl. VI b

I miejsce w Powiatowym Konkursie "Mistrz Kaligrafii" - P. Małecka kl. II b 

I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym"Wiosenne kwiaty" - N. Krzemińska kl. I a

II miejsce w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Brzechwałki" - A. Pietrzak kl. IV b

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Z Tuwimem za pan brat" - K. Płatek kl. VI a

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Poezja św. Jana Pawła II" - M. Szewczyk kl. IV b

II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Wielkie Dyktando w Reju" - A. Mróz kl. VI a

II miejsce w V Powiatowym Konkursie Piosenki Wszelakiej - K. Płatek kl. VI a

II miejsce w konkursie matematycznym "Jan Matejko w liczbachz okazji obchodów Dnia Patrona Gimnazjum 12 - A. Mróz kl. VI a, W. Witecki kl. VI b, A. Wójcik kl. VI b

II miejsce w III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Św. Mikołaj nadchodzi" pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - P. Gawrońska kl. IV a

II miejsce w III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Św. Mikołaj nadchodzi" pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - M.  Sztuka kl. III b

II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofredruś" - A. Mróz kl. VI a

II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Kot marzeń" - W. Stachurski kl. II a

II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofreduś" - A. Mróz kl. VI a

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Damskie zajęcia" - A. Golisz kl. II a

II miejsce w II Powiatowym Konkursie wokalno-recytatorskim "Wiosna wokół nas" - M. Chruścińska kl. I b 

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Urodziłem się w Częstochowie" - M. Korytkowski kl. V b

II miejsce w X Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Europejskiej EURO MUSIC 2016 - K. Płatek kl. VI a

II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej: Sancta Maria (Konkurs Muzyczny) "Sancta Maria" 2016 (Kat. I-III) - M. Lauzer kl. I b 

II miejsce w IV Miejskim Konkursie Recytatorskim "Duety na scenie" - A. Kardas, A. Kościelna kl. I b

II miejsce w IV Miejskim Konkursie Recytatorskim "Duety na scenie" - P. Małecka, Z. Piasecka kl. II b 

II miejsce w IV Miejskim Konkursie Recytatorskim "Duety na scenie" - A. Madaliński, A. Pilarski kl. III a

II miejsce w Powiatowym Konkursie "Mistrz Kaligrafii" - W. Ścibich kl. II b

III miejsce w II Miejskim Konkursie "Recepta na zdrowie" w kat. konkurs recytatorski dla ucz. kl. I-III - K. Teleszyńska kl. I a

III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Dokarmiamy ptaki" - K. Teleszyńska kl. I a

III miejsce w II Miejskim Konkursie "Recepta na zdrowie" w kat. konkurs plastyczny dla ucz. kl. IV-VI - J. Wiśniewska kl. V a

III miejsce w II Powiatowym Konkursie wokalno-recytatorskim "Wiosna wokół nas" - W. Jakubczak kl. III b

III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym"Wiosenne kwiaty" - O. Kauf kl. I a

Wyróżnienie specjalne w I Powiatowym Konkursie Piosenki w Językach Unii Europejskiej "Moja Europa" - K. Płatek kl. VI a

Laureat III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Języka Angielskiego "Memory Master" - A. Mróz kl. VI a

Laureat III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Języka Angielskiego "Memory Master" - A. Pietrzak kl. IV b 

Laureat III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Języka Angielskiego "Memory Master" - J. Wrześniewska kl. V a

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Bezpieczna droga do szkoły" (kat. 0-III) - Z. Szymczyk kl. II b

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Bezpieczna droga do szkoły" (kat. IV-VI) - P. Gawrońska kl. IV a

Wyróżnienie w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną Nutę 2016" - M. Szewczyk kl. IV b

Wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Św. Mikołaj nadchodzi" pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - O. Kauf kl. I a

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Języka Angielskiego "Memory Master" - M. Dymek kl. IV b 

Wyróżnienie przyznane przez Instytut Rozwoju Oświaty za 12. miejsce w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów - A. Mróz kl. VI a

Wyróżnienie w II Miejskim Konkursie "Recepta na zdrowie" w kat. konkurs recytatorski dla ucz. kl. I-III - B. Białas kl. I b

Wyróżnienie w II Miejskim Konkursie "Recepta na zdrowie" w kat. konkurs plastyczny dla ucz. kl. IV-VI - M. Korytkowski kl. V b

Wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie wokalno-recytatorskim "Wiosna wokół nas" - K. Teleszyńska kl. I a

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Urodziłem się w Częstochowie" - W. Ścibich kl. II b

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej dla kl. I - O. Kauf kl. I a

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ALBUS - M. Kalinowski kl. IV b

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ALBUS - J. Wrześniewska kl. V a

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ALBUS -A. Mrózi kl. VI a

Szkolny konkurs fotograficzny "A ja czytam Sienkiewicza...":

I miejsce - Z. Głowacka kl. I a

II miejsce - N. Kolebacz kl. II b

II miejsce - N. Kucharska kl. II b

Szkolny konkurs "Album o Henryku Sienkiewiczu":

I miejsce - B. Waryś kl. IV a

II miejsce - K. Kościuch kl. VI b

III miejsce - F. Florczyk kl. IV a

Szkolny Konkurs Plastyczny "Ilustracja do książki, której bohaterem jest miś"

klasy I - III:

I miejsce - O. Kauf kl. II b

II miejsce - A. Niźnik kl. II a

III miejsce - K. Wierus kl. III b