Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia

Artykuły

"Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić"

2018-05-18
Powiększ zdjęcie

Nadszedł czas na podsumowanie wyczekiwanych wyników III Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić”. Podczas burzliwych narad wyłoniono wielu zwycięzców i wyróżnionych uczniów z całego powiatu. W czasie podsumowania jury w składzie p. Katarzyna Korytkowska (plastyk, autorka obrazów i prac malarskich) p. Wiesława Pchałek (kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Publicznej) podkreślało atuty dziecięcego artyzmu: mnogość wykorzystanych technik, estetykę prac jak również ich pomysłowość. Występ uświetnili nasi wspaniali uczniowie z klasy: Ia, IIa i IIIa, którzy tym razem tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach muzycznych. 

Czytaj więcej o: "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić"

DZIEŃ TAŃCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY !!!

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

Pod przewodnictwem Pani Dyrektor Magdaleny Krzemińskiej około 800 osób zagościło na Placu Biegańskiego, by razem z nami uczcić dwa z nietypowych świąt przypadających na 15 maja, czyli Dzień Tańca i Międzynarodowy Dzień Rodziny. Dzięki Waszej obecności mogliśmy jeszcze pełniej i mocniej zaznaczyć istotę oraz znaczenie rodziny i jej ważnych funkcji w społeczeństwie. Dziękujemy za obecność mamy nadzieję, że taneczna integracja pozwoli nam i wszystkim uczestnikom dalej tworzyć klasowe i szkolne rodziny.

Czytaj więcej o: DZIEŃ TAŃCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY !!!

DZIEŃ TAŃCA

2018-05-11

kiedy? 15.05.18r. 

gdzie? PLAC BIEGAŃSKIEGO,

o której? GODZ. 12.00

 

Integracja w innym wymiarze :) 

Czytaj więcej o: DZIEŃ TAŃCA

"Dyktuś",czyli jak dzielnie stawiać czoła naszej ortografii?

2018-05-14
Powiększ zdjęcie

Jeśli dyktanda nie są Waszą mocną stroną z pomocą przychodzą dwaj uczniowie z klasy IIIa i IIIb, którzy spróbowali swoich sił w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych "Dyktuś". Autorzy najlepszych prac otrzymują tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii. Trzymamy za Was kciuki chłopcy ;) 

Czytaj więcej o: "Dyktuś",czyli jak dzielnie stawiać czoła naszej ortografii?

W naszej pamięci

2018-05-10
Powiększ zdjęcie

Nasi uczniowie brali udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie - Plac Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej o: W naszej pamięci

"Komiksowe życie rodzinne"

2018-05-10

Lekcja języka polskiego inaczej...

2018-05-11
Powiększ zdjęcie

Inscenizacja ballady pt. "Pani Twardowska" A. Mickiewicza w klasie IVb. 

Czytaj więcej o: Lekcja języka polskiego inaczej...

Uczniowie klasy 4b zakończyli udział w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

W roku szkolnym 2017/2018 wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kaniuką brali udział w comiesięcznych spotkaniach w Kinie Studyjnym OKF ILUZJA. W ramach zajęć uczestniczyli w warsztatach i oglądali filmy. Umożliwiło to uczestnikom zarówno poznanie klasyki kina jak i twórczości współczesnej, rozwinęło ich wrażliwość i przygotowało do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy 4b zakończyli udział w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

Wielka Parada Ekologiczna!!!

2018-04-28
Powiększ zdjęcie

27. 04. 2018 Wielka Parada Ekologiczna z inicjatywy członków LOP klas młodszych (opiekunowie: p. Elżbieta Łękawa i p. Iwona Przygodzka) Poprzez ekologiczne hasła oraz przemarsz ulicami i alejkami podjasnogórskiego parku dzieci z kl. Ia i IIIa zamanifestowały konieczność dbania o NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ. 

 
Czytaj więcej o: Wielka Parada Ekologiczna!!!

Zwiedzanie Wrocławia ;)

2018-05-04
Powiększ zdjęcie

W dniach 23 - 24.04. klasy 3b, 6a i 6b zwiedzały stolicę Dolnego Śląska - Wrocław. Przez jego zabytkowe uliczki i place poprowadziły ich wrocławskie skrzaty. Dzieci "przeleciały" nad Odrą w wagoniku kolejki linowej. W "Kolejkowie" zanurzyli się w miniaturowy świat przedstawiony na olbrzymiej, pełnej szczegółów makiecie Wrocławia i okolic. Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery pozwoliło dzieciom spróbować gier, którymi bawili się ich rodzice. Drugi dzień upłynął pod znakiem fauny i flory - uczniowie zwiedzili zoo, Afrykarium i Ogród Japoński. Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe i pełne miłych wspomnień.

Czytaj więcej o: Zwiedzanie Wrocławia ;)