Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia

Artykuły

Jak sobie radzić w czasie upałów!

2019-06-26

WAKACJE!

2019-06-24

Kosmodrom do kreatywności!

2019-06-23
Powiększ zdjęcie

Nuta inspiracji na trwające już wakacje dla wszystkich miłośników lepienia, ugniatania, malowania czyli prac plastycznych. Wspólnie z uczniami klasy III przygotowaliśmy prezenty dla mam z okazji ich święta. Przypominamy o tym ze względu na kolejną szczególną kartkę z kalendarza jaką jest Dzień Ojca. Złóżcie wszystkim tatom najlepsze życzenia!

 

Czytaj więcej o: Kosmodrom do kreatywności!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019!

2019-06-22
Powiększ zdjęcie
Choć każdy koniec jest początkiem czegoś nowego (jak często mawia jedna z naszych polonistek), aż trudno uwierzyć, że niedawno w progach SP14 witaliśmy pierwszaki, które od przyszłego roku będą już starszymi kolegami kolejnych uczniów, a trzecioklasiści po praz pierwszy będą poszukiwać swojej sali lekcyjnej opuszczając bezpieczną przystań s. nr 3. Tym bardziej zaskakujące wydaje się podjęcie pierwszych poważnych decyzji w nadaniu kierunku swojej edukacji przez klasy ósme. Niemniej jednak każdemu życzymy powodzenia i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań. My również nie przestajemy się zmieniać, bowiem w tym to roku szkolnym rozpoczęliśmy wręczanie specjalnych statuetek naszej szkoły- Henryków, statuetki przyznawane są w dziesięciu kategoriach: 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019!

Wycieczka do Żor

2019-06-21
Powiększ zdjęcie

Wiele zabaw i atrakcji czekało młodszych uczniów naszej szkoły w Westernowym Miasteczku Twinpigs.  Wyruszyliśmy o 8.00 sporą gromadą mającą w swoich szeregach aż trzy klasy: Ia, IIa oraz IIIa.  Pierwszą z atrakcji było Muzeum Ognia w Żorach, gdzie zdecydowanie poszerzyliśmy naszą wiedzę i doświadczenia związane z tym żywiołem. Dowiedzieliśmy się o rekordach prędkości pojazdów napędzanych parą, odkryliśmy jakie urządzenia w naszym domu wykorzystują podczerwień oraz odpowiedzieliśmy na pytania dlaczego niektóre wozy strażackie mają aż dwa silniki. Następnie udaliśmy się do głównej atrakcji naszej wycieczki, czyli Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs. Po ostatnim szkolnym pikniku wydawać by się mogło, że wręcz jesteśmy pionierami na Dzikim Zachodzie! Zobaczcie sami co udało nam się tam poznać, zwiedzić, a czego doświadczyć ;)

Czytaj więcej o: Wycieczka do Żor

Dzień Rodziny- lekcja otwarta

2019-06-21
Powiększ zdjęcie

29.05. 2019 r.-  zajęcia otwarte w kl. II a z okazji "Dnia Rodziny". 

Czytaj więcej o: Dzień Rodziny- lekcja otwarta

Sukcesy sportowe!

2019-06-21
Powiększ zdjęcie

Jak się okazuje w naszej szkole mamy kilku reprezentantów różnych dyscyplin sportowych. Nie wszyscy jeszcze zdążyli pochwalić się własnymi osiągnięciami. Dziś w ramach promocji i zachęcenia do tego typu form spędzania wolnego czasu pokazujemy dwójkę zdolnych uczniów z kl. IIa. Gratulujemy!!! Trzymamy za Was kciuki i czekamy na kolejne sukcesy;)  

Czytaj więcej o: Sukcesy sportowe!

Spotkanie z mieszkańcem Dominikany!

2019-06-19
Powiększ zdjęcie

Kraj odkryty przez Krzysztofa Kolumba tym razem został odkryty przez nas, a to wszystko za sprawą wizyty Ivána Terrero architekta i mieszkańca wyspy. Iván przybliżył nam historię i tradycję Dominikany, opowiedział o specjalnych potrawach, strojach, stylach tańca, rodzajach muzyki. Zaznajomił uczestników z zawodem architekta, pokazując własne projekty oraz ich fazy realizacji, aż do efektów końcowych. Nasz gość z Ameryki Północnej rozniecał tancerski płomień i nie szczędził sił na naukę podstawowych kroków bachaty, czy merengue przez co nieraz znajdował się w ogniu pytań dotyczących między innymi życia ludzi, tamtejszej fauny i flory, sportu. Przy okazji oglądania urokliwych plaż Dominikany i rozmów o zawodzie usłyszeliśmy jak ważne jest racjonalne życie ograniczające zużywanie plastiku oraz ochrona naszej planety pozwalająca zachować jej naturalne piękno. W ramach ciekawostek należy dodać, że wakacje w RD trwają 3 miesiące i jak się okazuje najpopularniejszym sportem jest tam baseball, Ivan zaś preferuje grę w koszykówkę do czego zachęca uczniów naszej szkoły. W końcu wakacje już rozpoczęte więc czemu nie?

Czytaj więcej o: Spotkanie z mieszkańcem Dominikany!

Apel o bezpieczeństwie!

2019-06-19
Powiększ zdjęcie

Podczas ostatniego apelu młodsi uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa istotne nie tylko podczas wakacji, ale i całego roku szkolnego. Rozdane zostały również dyplomy i nagrody. Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: Apel o bezpieczeństwie!

Bieg Orlików

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 14 czerwca nasza szkoła we wspołpracy z Towarzytwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich zorganizowała po raz drugi Bieg Orlików. Idea tego biegu jest bardzo symboliczna. Na dystansie 1421 metrów biegają tylko 9-latkowie. Skąd te liczby? Otóż w obronie Lwowa na przełomie 1918 i 1919 roku zginęło łącznie właśnie 1421 "Orląt", a najmłodzy obrońca miał 9 lat. 

Czytaj więcej o: Bieg Orlików