mikoł
Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia

Artykuły

Przyjdź i powitaj z nami święta.

2018-12-18

"Pettison i Findus - najlepsza gwiazdka"

2018-12-09
Powiększ zdjęcie
MIKOŁAJKI - 6 grudnia 2018 r. klasy I a i II a spędziły w kinie Studyjnym OKF Iluzja. Film "Pettison i Findus - najlepsza gwiazdka" dostarczył wielu wrażeń. Spotkanie z Mikołajem również było pouczające i ciekawe. 
 
Czytaj więcej o: "Pettison i Findus - najlepsza gwiazdka"

Mikołajkowy zawrót głowy, warsztaty świąteczne :)

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

Zaprzęg  Świętego Mikołaja już wyruszył i przybył do SP14, wszystkie mikołajki, elfiki i śnieżynki pracowały w pocie czoła, by przy świątecznym stole przywitać naszego „brodatego darczyńcę” z całą masą kreatywnych ozdóbek. Podczas dzisiejszych warsztatów bożonarodzeniowych można było czerpać także inspiracje sportowe w postaci gry w ping-ponga oraz meczu siatkówki. Nie zabrakło akcentu kulinarnego o który dbał nasz Samorząd Uczniowski. Przytaczając słowa jednego z uczestników: „Będziemy o Was myśleć w te święta”, oby te ozdoby dały Wam nie tylko nutę pomysłu, ale także wiele szczęścia :) 

 

Renifer, który wylądował jako pierwszy ;) 

Czytaj więcej o: Mikołajkowy zawrót głowy, warsztaty świąteczne :)

Wycieczka do Osikowej Doliny kl. IIIa

2018-12-03
Powiększ zdjęcie

30 listopada 2018 r. uczniowie klasy III odwiedzili Koziegłowy, gdzie w Osikowej Dolinie uczestniczyli w artystycznych warsztatach rękodzieła z wiórków drzewa osikowego. Pod kierunkiem instruktorów wykonali piękne ozdoby bożonarodzeniowe: choinki i bombki. Poznali ciekawostki związane z miejscową tradycją wyplatania z wiórków osikowych i wypiekania ciasteczek maślanych (smakowały wybornie) oraz zakupili gotowe ozdoby.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Osikowej Doliny kl. IIIa

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

2018-12-05
Powiększ zdjęcie

W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszych akcji wspomagając potrzebujące dzieciaki, starszych, czy zbierając żywność dla zwierząt ze schroniska. Pomaganie to wielki dar serca ;) Zachęcamy do wypisywania dobrych uczynków na naszym drzewku bożonarodzeniowym. 

Czytaj więcej o: DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

„Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie”

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

W wigilię św. Andrzeja klasy piąte bawiły się świetnie. Wszelkie wróżby były z przymrużeniem oka i zapewniały pomyślność w przyszłości. Ciasteczka z przepowiedniami smakowały wybornie. Tańcom i śpiewom nie było końca :)

Czytaj więcej o: „Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie”

Wycieczka kl. IIb

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy 2b na wycieczce w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza podczas której mieli okazję zobaczyć wystawę „Dzieje Górnictwa Rud Żelaza”. 

Czytaj więcej o: Wycieczka kl. IIb

Andrzejki kl. IIb, IIIb dla dzieci z MP nr 1:)

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary! Takim okrzykiem przywitali uczniowie klasy I B i II B dzieci z przedszkola Misia Uszatka. Było wesoło, bajkowo i kolorowo.

Czytaj więcej o: Andrzejki kl. IIb, IIIb dla dzieci z MP nr 1:)

Andrzejkowo kl. IIa i IIIa dla MP nr 23 ;)

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne zabawy andrzejkowe dla uczniów klas młodszych oraz grupy 6-latków z Miejskiego Przedszkola nr 23, przygotowane przez dzieci z kl. III i II a, przyniosły wiele radości i troszeczkę „przybliżyły” przyszłość.

Czytaj więcej o: Andrzejkowo kl. IIa i IIIa dla MP nr 23 ;)

WIELKA MANIA GŁÓWKOWANIA!!!

2018-11-28
Powiększ zdjęcie
WIELKA MANIA GŁÓWKOWANIA, czyli X I  EDYCJA międzyszkolnego lub międzyprzedszkolnego konkursu "GŁÓWKA PRACUJE". W tym roku były to konkurencje drużynowe dla dzieci z najstarszych oddziałów przedszkolnych. Uczestnikami "Główki pracuje" były przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Misia Uszatka oraz Miejskiego Przedszkola nr 23 im. Jasia i Małgosi. Wszystkie dzieci spisały się na medal! Doskonale pracowały zespołowo, a przy tym świetnie się bawiły !!! Opiekunami grup sześciolatków były: p. Beata Szkop (MP nr 1) oraz p. Dorota Messyasz (MP nr 23). Minimalną ilością punktów zwyciężyła drużyna z MP 1. G R A T U L U J E M Y  W S Z Y S T K I M  Ś M I A Ł K O M, K T Ó R Z Y  W Z I Ę L I   U D Z I A Ł  W  K O N K U R S I E!!!  Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Rywalizujące drużyny oraz kibicujące dzieci miały słodki poczęstunek. Skład jury: p. Iwona Kiełczykowska -  metodyk SOD oraz nauczyciele:  p. Marlena Kocik oraz p. Anna Wujek.
 
ORGANIZATORZY: p. Elżbieta Łękawa, p. Elżbieta Rospondek oraz p. Agnieszka Ryś. ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU! 
 
Czytaj więcej o: WIELKA MANIA GŁÓWKOWANIA!!!