rekrutacja
Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia
Artykuły

superpierwszaki

2021-02-26

Moje Rewelacyjne Pierwszaki z I A !

Ten  filmik powstał specjalnie dla Was.

Jesteście Świetne !!!!!!!!!!!!!!!!!

wychowawczyni

 

Czytaj więcej o: superpierwszaki

innowacja w 1a

2021-02-26

Dzieci z klasy I a uczestniczą w innowacji pedagogicznej

 „Jestem Eko – dbam o przyrodę i o zdrowie”. 

Poprzez działanie i zabawę doskonalą wiedzę z zakresu ekologii, recyklingu, kształtują swoje postawy proekologiczne i prozdrowotne, tak ważne

w obecnych czasach.

Zgłębianie tajników zdrowego odżywiania odbyło się m. in. poprzez

„kodowanie na dywanie”.

                     Postawa proekologiczna znalazła swe odzwierciedlenie w super eko strojach.

Czytaj więcej o: innowacja w 1a

„Klikam z głową” – jak przeciwdziałać zagrożeniom płynącym z internetu?

2021-02-24

 

Poradnik dla rodziców i nauczycieli przygotowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej nie tylko opisuje zagrożenia czekające na użytkowników nowoczesnych technologii, ale również przedstawia sposoby reagowania na te zagrożenia. Materiały zawarte w publikacji są idealnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi i młodzieżą oraz wypracowania tzw. dobrych praktyk.

„Wszystkim zależy na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika. Szczególnie rok 2020 udowodnił, jak ważna jest to przestrzeń, kiedy nie możemy w pełni funkcjonować w realnym świecie. Celem naszych kampanii edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży, realizowanych od 4 lat, jest uczenie, uświadamianie i oswajanie z nowymi technologiami. Dziś publikujemy poradnik dla rodziców i nauczycieli, który jest zbiorem naszej wiedzy i doświadczenia. Mamy nadzieję, że pomoże Państwu w codziennej pracy z dziećmi, poszerzy horyzonty i utwierdzi w przekonaniu, że my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w internecie” – czytamy na stronie UKE.


Poradnik „Klikam z głową” jest do pobrania ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej, oraz po kliknięciu w zdjęcie powyżej. 

Czytaj więcej o: „Klikam z głową” – jak przeciwdziałać zagrożeniom płynącym z internetu?

Programista- moja pasja, a może mój przyszły zawód?

2021-02-24

Tomasz Żurek uczeń klasy Va, dzieli się z nami swoją pasją jaką jest programowanie.  

Jak sam mówi wszystko zaczęło się od książki „Młody mistrz programowania”. To ona wciągnęła Tomka  w świat kodów, przycisków i wszelkiego rodzaju konfiguracji. Dzięki wsparciu ze strony rodziny możliwe stały się także kolejne kroki związane z programowaniem i powstawały bardziej skomplikowane gry np. FLAPPY MELON, ANGRY BIRDS, CZOŁGI, a także WINTER OLIMPYCS SIMULATOR, która przyczyniła się do zajęcia 1 miejsca na kursie programowania w konkursie na najlepszą grę. W kolejnym semestrze czeka go tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne w MIT APP INVENTOR.

 


Wierzymy, że pasja i talent Tomka pozwolą mu realizować jego marzenia.  Kto wie, może to właśnie Tomek stworzy aplikacje ułatwiającą nam funkcjonowanie w nieustannie zmieniającym się świecie?  

Jeśli, ktoś z Was ma także pasje, zainteresowania którymi chciałby się podzielić, a przy okazji zarazić nimi innych może kierować swoje przemyślenia pod adres e-mail: annawujek@interia.pl

 

Czytaj więcej o: Programista- moja pasja, a może mój przyszły zawód?

walentynki w 1B

2021-02-14

Piątek upłynął w klasie 1b w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni.             A wszystko to z okazji Walentynek.

Uczniowie zorganizowali pocztę walentynkową- przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie Następnie walentynkowy Amorek- Wychowawczyni, odpowiednio posegregował pocztę i rozdał wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem samego amorka nauczycieli.

Z okazji święta zakochanych dzieci zorganizowały pokaz zimowej mody eko.

Czytaj więcej o: walentynki w 1B

Międzynarodowy Projekt Czytam z Klasą

2021-01-31

Uczniowie z klasy I a, I b, II b, III b  zakończyli realizację pierwszego ekologicznego modułu Międzynarodowego  Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ.  LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Projekt wspiera rozwój czytelnictwa. W ramach projektu powstały drzewa czytelnicze. Dzieci podpisały listki i złożyły obietnicę, że będą dużo czytać. Z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa, uczniowie, posługując się różnymi technikami, wykonali barwne prace. Wszyscy samodzielnie lub z pomocą przeczytali lektury, m. in. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Wypełnili strony swoich lekturników postaciami bohaterów oraz zdarzeniami. Wysłuchali opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”, obejrzeli film dotyczący powstawania papieru, wysłuchali ekologicznej piosenki. Odbyła się  także dyskusja na temat ważnej roli przyrody w życiu człowieka, co nam dają drzewa oraz jak należy chronić środowisko.

 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Projekt Czytam z Klasą

Zostało już tylko kilka dni!

2021-01-19

Dokładnie 4 dni dzielą nas od zakończenia konkursu- „MOTYLA NOGA!...I INNE HISTORIE, CZYLI JAK MĄDRZE SIĘ WYRAŻAĆ, BY SIĘ INNYM NIE NARAŻAĆ?”

Pierwsze zgłoszenia na naszym e-mailu, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału nagrody już czekają im nas więcej tym lepiej Śmiech I jeszcze link przypominajka:

http://sp14.edu.czestochowa.pl/index.php?c=article&id=953

 

Czytaj więcej o: Zostało już tylko kilka dni!

Po raz kolejny możemy cieszyć się sukcesami naszych uczniów!

2021-01-13
Powiększ zdjęcie

Brak nudy, to jedno z haseł przewodnich Zuzanny Smużyńskiej, która aktywnie uczestniczy w życiu naszej szkoły, a nawet powiatu i województwa. Tym razem postanowiła wziąć udział w konkursie, w którym to zajęła I miejsce- GRATULUJEMY!

A o czym mowa konkretnie?  W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zorganizowała Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Zanim Karolek został Papieżem. Portret małego Lolka”. Dziękujemy za nadesłane zdjęcia! Przy okazji gratulujemy także drugiej ambitnej uczennicy Zuzannie Piaseckiej za zajęcie II miejsca w tym samym konkursie. Nie ma to jak zaczynać kolejny rok sukcesami ;)

Czytaj więcej o: Po raz kolejny możemy cieszyć się sukcesami naszych uczniów!

życzenia od szkolnego wolontariatu

2020-12-23

życzenia świąteczne

2020-12-22
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku świątecznego z udziałem pracowników szkoły.


Czytaj więcej o: życzenia świąteczne