Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia

Artykuły

Pasowanie na ucznia SP14

2018-10-12
Powiększ zdjęcie

„Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte”- Dzień Komisji Edukacji Narodowej w SP14. Świętujemy go ciesząc się, że po raz kolejny przyjęliśmy w nasze szkolne kręgi wspaniałych pierwszoklasistów. Kochani życzmy Wam samych sukcesów w naszej szkole i najlepszych wspomnień.

Występy pierwszych klas: p. E. Brodecka-Tomala, p. I. Przygodzka. Występ klasy IIb: p. D. Gruszka.

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia SP14

Dzień Latawca :)

2018-10-10
Powiększ zdjęcie

„Dmuchawce latawce wiatr...” przy bezwietrznej pogodzie i promieniach słońca uczciliśmy Dzień Latawca, który według naszego kalendarza świąt nietypowych przypada właśnie na 10 października.  Do tejże listy dołączamy także szczególne wydarzenie jakim jest podpisanie współpracy naszej szkoły z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA. Z okazji staropolskich tradycji jak świętować to w tańcu i przy obfito zastawionych stołach, które przygotowali nasi uczniowie podczas lekcji, jak również w domach poszerzając przy tym wiedzę na temat witamin, ich przyswajalności i występowania. Dziękujemy także rodzicom ( wiemy kto stoi za tymi pysznymi przepisami :)

Czytaj więcej o: Dzień Latawca :)

Dzień Edukacji Narodowej

2018-10-08

 

Dzień Edukacji Narodowej

godz. 10.00 spotkanie w klasach 

godz. 11.00 Akademia na sali gimnastycznej- przewidziane zakończenie około godz. 12.00 

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

100 znanych i nieznanych

2018-10-06
Powiększ zdjęcie

To był niesamowity dzień! W niekonwencjonalny sposób SP14 świętowała 100-lecie Niepodległości. W formie happeningu prezentowano 100 znanych i nieznanych niepodległych. A jak było zobaczcie sami :)

Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 14, Zespół Szkół Technicznych wraz z Zespołem Szkół im. Jana Kochanowskiego. Dziękujemy.

 

Czytaj więcej o: 100 znanych i nieznanych

Świeto Latawca

2018-10-06

Festiwal sera w klasie IIIa

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

Na naszym festiwalu gościły sery z różnych stron świata: włoskie, francuskie, szwajcarskie oraz polskie. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby zachęcić swoich odbiorców do zatopienia się w kremowych smakach swoich produktów. Uruchomili również dźwignię marketingu w postaci haseł reklamowych, wywieszek, a nawet gadżetów dołączanych do smakołyków. Festiwal został zakończony z pełnymi brzuchami i pamiątkowym zdjęciem, na którym wszyscy mówimy jak się już pewnie domyślacie... seeeeeeeeeeeeeeer :D

Czytaj więcej o: Festiwal sera w klasie IIIa

Młodzi czytelnicy

2018-10-01
Powiększ zdjęcie
28 września 2018 r. klasa IIa odwiedziła szkolną bibliotekę. Pani Agnieszka Janiszewska-Wypych opowiedziała wiele ciekawostek, a także przekazała dużo cennych informacji dotyczących funkcjonowania biblioteki, możliwości i zasad korzystania z jej zasobów. Na koniec każdy wypożyczył interesującą go książkę. Teraz można poznawać nowych bohaterów, ich przygody, ale też należy ćwiczyć technikę czytania.
Czytaj więcej o: Młodzi czytelnicy

SP14 w ruchu cz. 2.

2018-09-28
Powiększ zdjęcie

W dniu 27.09.2018 roku (czwartek) uczennice klas ósmych wzięły udział w zajęciach Fitness na Trampolinach w Clubie Calypso w ramach zorganizowanego Europejskiego Tygodnia Sportu. Dzięki odpowiednim,rytmicznym ćwiczeniom przy muzyce mogłyśmy się bardzo dobrze bawić. Młodzież zrozumiała, że ruch to zdrowie i warto aktywnie uczestniczyć w różnych ćwiczeniach fizycznych, aby zadbać nie tylko o ciało ale również o komfort ducha oraz nałapać energii na kolejne dni.      

Czytaj więcej o: SP14 w ruchu cz. 2.

SP14 w ruchu

2018-09-28
Powiększ zdjęcie

Dnia 26.09.2018 r. (środa) uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 14 w Częstochowie wraz z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w integracyjnym rajdzie pieszym do Parku Wypoczynkowego „Lisiniec” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. W czasie rajdu zwiedzaliśmy okolicę Parku, mieliśmy możliwość rozegrania licznych konkurencji sportowych w atmosferze dobrej rywalizacji. Rajd miał charakter integracyjno – niepodległościowy, zebraliśmy 100 uczniów z dwóch szkół, aby uczcić pamięć 100-lecia odzyskania Niepodległości. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału i dobrą zabawę, dzięki której uczniowie naszej szkoły mogli zintegrować się z młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych. Rywalizacji nie było końca. Młodsi mogli wiele nauczyć się od starszych i starać się im dorównać w niektórych konkurencjach. Dziękujemy młodzieży Zespołu Szkół Technicznych za rajd i miłe spotkanie. Wiemy jedno: różnica pokoleń nie ma znaczenia, ważne tylko aby się dobrze bawić :)

Czytaj więcej o: SP14 w ruchu

Mistrzowie strike i spare

2018-09-28
Powiększ zdjęcie

 Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kaniuką odwiedzili kręgielnię. Zbijając kręgle świetnie radzili sobie z bilami o różnej masie. Wybuchy radości i chwile niepewności towarzyszyły grupom na każdym torze. Uczestnicy eskapady wykazali się kulturą osobistą, zgodnie współpracowali i podejmowali decyzje, liczyli, obmyślali strategię gry.

 

Czytaj więcej o: Mistrzowie strike i spare