Jesteś tutaj: Start / Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

Beata Goliszek 

poniedziałek 11.30 - 13.30, 14.30-16.00
wtorek 11.30-16.00
środa 9.00-13.00
czwartek 8.30-13.30
piątek 8.30-13.30

Artykuły

Stypendium szkolne

2021-05-12

STYPENDIUM SZKOLNEW związku z realizacją drugiej transzy pomocy w roku szkolnym 2020/2021 w postaci stypendium szkolnego Szkoła Podstawowa nr 14 prosi o dostarczenie do pedagoga szkolnego prawidłowo wypełnionych oświadczeń (str. Internetowa szkoły zakładka „Pedagog szkolny”) wnioskodawców, dotyczących aktualnej sytuacji rodzinnej i dochodowej w terminie do21.05.2021r.

Niniejsze oświadczenie stanowi podstawę przyznania pomocy w formie stypendium szkolnego na okres od stycznia 2021 r. do czerwca 2021 r.

 

Ponadto imienne rachunki i faktury oraz inne dowody zakupu za okres od stycznia 2021 r. do czerwca 2021 r. stanowiące podstawę do wypłaty stypendium szkolnego należy dostarczyć do szkoły do pedagoga szkolnego w terminie do dnia 01.06.2021 r.

Ważne

Przygotowaną dokumentację (oświadczenia oraz rachunki i faktury) należy złożyć w szkole   u pedagoga szkolnego po uprzednim telefonicznym umówieniu spotkania.

Wspomniane dokumenty można również dostarczyć do siedziby MOPS przy ul. POW 2, wrzucając do skrzynki na korespondencję lub wysyłając pocztą, po wcześniejszym zatwierdzeniu przez szkołę, do której uczęszcza uczeń, w terminie do 15 czerwca 2021 r.

W razie pytań proszę kontaktować się poprzez e-dziennik lub szkolny telefon (34 3245917) z pedagogiem szkolnym p. Beatą Goliszek.

Informacje

1. W przypadku dodatkowych zajęć sportowych oraz o charakterze edukacyjnym, wyrównawczym wykraczających poza realizowane w ramach planu nauczania, wymagane jest zaświadczenie (imię i nazwisko dziecka oraz okres uczestnictwa na zajęciach, koszt), potwierdzenie wniesionych opłat.

2. Poniesienie kosztu oraz uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, wyjazdach na „zieloną szkołę”, wyjściach do teatru, kina wymaga opisu i poświadczenia przez szkołę. (Jeśli taki opis i poświadczenie będzie potrzebne proszę zwrócić się do organizatora przedsięwzięcia)

3. Faktury dostarczone w I półroczu nie mogą być rozliczone w półroczu następnym.

4. Miesięczna wysokość stypendium szkolnego za okres od stycznia 2021 r. do czerwca 2021 r. wynosi 120 zł.

5. Faktury i rachunki, na których będą widniały poprawki w postaci zamazywań, skreśleń, zaznaczeń nie będą podlegały rozliczeniu.

Oświadczenie do pobrania TUTAJ

Czytaj więcej o: Stypendium szkolne

Wielkimi krokami zbliża się ważny dla nas – Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu!

2021-03-30

„Objawy autyzmu widoczne są w trzech sferach: komunikacja, interakcje społeczne oraz powtarzalne, stereotypowe wzorce zachowania. Każda osoba w spektrum autyzmu będzie miała charakterystyczne zachowania i cechy, które w dużym stopniu wpływają na jej życie, w tych trzech sferach. Jednak osoby autystyczne mogą funkcjonować w bardzo różny sposób. Profile objawów i ich nasilenie są odmienne.”

polskiautyzm.pl

Już jutro tj. 31.03.21 r. o godz. 19.00 możesz dowiedzieć się więcej na ten temat podczas webinarium pt.: „Filmowa lekcja wychowawcza: o autyzmie - bezpłatne webinarium” dostępnego na facebook, link poniżej:

https://fb.me/e/2fxKRABmI

 


Udostępniamy dla Was także krótki film:

 

CZYTAJ WIĘCEJ ↓ ↓ ↓

Czytaj więcej o: Wielkimi krokami zbliża się ważny dla nas – Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu!

Spotkania z psychologiem klasy 5a

2021-03-26

                                  Realizacja programu wychowawczo-profilaktycznego

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w dwóch spotkaniach online z zaproszonymi gośćmi.

Pierwsze spotkanie prowadzone było z instruktorem pierwszej pomocy dyrektorem Oddziału Rejonowego PCK p. Arletą Kasztelan. Celem spotkania było wdrażanie treści kształcenia z zakresu bezpieczeństwa, edukacji zdrowotnej i pierwszej pomocy. Upowszechnianie wśród uczniów umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Natomiast na kolejnych zajęciach uczniowie spotkali się z psychologiem. Omawiali temat zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych oraz zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pod tytułem "Bezpieczna i świadoma młodzież".

 

 

 

Czytaj więcej o: Spotkania z psychologiem klasy 5a

Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość

2021-03-18

Link do webinariów organizowanych m.in. przez UODO i Kuratorium Oświaty w Warszawie, w ramach programu "Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość":

Czytaj więcej o: Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość

profilaktyka i promocja zdrowia

2021-03-17

Zobaczcie jak przebiegała realizacja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona” wśród uczniów klas I-III.

 

Uczniowie tworzyli mapy myśli na temat zasad bezpieczeństwa podczas pandemii.

Prezentowali zasady prawidłowego mycia rąk, odpowiedniego sposobu noszenia maseczki.

Omawiali zasady zdrowego odżywiania się. Brali udział w ćwiczeniach praktycznych dotyczących przyporządkowania garderoby do odpowiedniej pogody.

Zwracali uwagę na zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.

Wykonywali prace plastyczne o tematyce zasad bezpieczeństwa w pandemii.

Oglądali filmik pn. „Bajka o wirusie”.

Wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczny pn. „Jak o siebie dbać, by wirusy przegnać?”.

 

Pedagog szkolny

Wychowawcy klas I-III

 

 

 

Czytaj więcej o: profilaktyka i promocja zdrowia

Program „Internet równych szans”

2021-02-19

Minister Rodziny i Polityki Społecznej objął patronatem honorowym przedsięwzięcie pn. „Internet Równych Szans”, organizowane przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju oraz operatora usług cyfrowych UPC. Dzięki realizacji ww. projektu dzieci z rodzin wielodzietnych, w tym również rodzin zastępczych, będą miały możliwość nauki zdalnej bez ograniczeń, a rodziny nie będą musiały obciążać budżetu domowego dodatkowymi wydatkami.


W przypadku zainteresowania udziałem, należy przesłać wiadomość na adres: fundacja@pfr.pl

Czytaj więcej o: Program „Internet równych szans”

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

2021-02-07

Uczniowie klas I-III zostali objęci działaniami edukacyjnymi, które mają na celu:

  • wzbogacenie wiedzy z dziedziny zdrowia i higieny,
  • przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych (np. prawidłowa higiena rąk)
  • kształtowanie podstawowych zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

 


Akcja zainicjowana jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach.

W założeniu przedsięwzięcia uczniowie podczas zajęć z wychowawcą będą mogli pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

 

 Wychowawcy klas I-III, pedagog szkolny

Czytaj więcej o: Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

Motyla noga- mamy to! Wynik konkursu :)

2021-02-03

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników MOTYLA NOGA!...I INNE HISTORIE, CZYLI JAK MĄDRZE SIĘ WYRAŻAĆ, BY SIĘ INNYM NIE NARAŻAĆ?”

Jury zadecydowało jednogłośnie, ze laury dla zwycięzców powędrują do dwóch kreatywnych i spontanicznych uczestniczek konkursu jakimi są uczennice klasy 5a:

  • Oliwia Ścibich 
  • Zuzanna Smużyńska.

    Gratulujemy!

    Prosimy o kontakt na adres e-mail w celu ustalenia terminu odbioru nagród: z.psychologiczno.pedagogiczny@gmail.com

A dla wszystkich czytelników naszej strony nietuzinkowe pomysły dziewczyn:

1. Korona jasna!

2. Kureczka zamszowa!

3. A niech to Covid kichnie!

4. W pyszczek jeża!

5. Uciekaj, gdzie koala siedzi! 

Oliwia Ścibich kl.Va

 

Czytaj więcej o: Motyla noga- mamy to! Wynik konkursu :)

Dzień bez Przekleństw

2020-12-17
Powiększ zdjęcie

KONKURS JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO! 


 

Czytaj więcej o: Dzień bez Przekleństw

Dzień bez Przekleństw

2020-12-17
Powiększ zdjęcie

        STREFA WOLNA OD WULGARYZMÓW


 

          Dnia 17.12.2020 obchodzimy „Dzień bez Przekleństw”.  Jego ideą jest zwrócenie uwagi na piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać swoje emocje. Ponieważ, właśnie w celu zredukowania napięcia ludzie przeklinają najczęściej. Przekleństwa istnieją tak długo jak sam język, wszyscy jednak dobrze wiemy, że są społecznie nieakceptowane.

        W niektórych krajach można za nie słono zapłacić, a w ekstremalnych przypadkach nawet trafić do aresztu na 15 dni. Co możemy zrobić? Można pobawić się w wymyślanie alternatywnych wyrażeń. Jeśli komuś przekleństwo ciśnie się na usta, warto mieć w zanadrzu zabawne określenie. W chwilach wielkiego wzburzenia zamiast przekląć, można zawołać: „Motyla noga!”.

         Zachęcamy również do poszukania inspiracji w książkach Michała Rusinka pod przewrotnymi tytułami ─ „Jak przekręcać i przeklinaćoraz „Jak przeklinać. Poradnik dla dzieci.” Niewymuszony dowcip i poczucie humoru autora sprawią, że wspaniale bawią się przy niej zarówno dzieci jak i dorośli. Przypominamy również, że w naszej szkole i jej obrębie istnieje „Strefa wolna od wulgaryzmów” :)

Czytaj więcej o: Dzień bez Przekleństw