Jesteś tutaj: Start / SKKT "Włóczykije"

SKKT "Włóczykije"

  

 

Artykuły

DYPLOM UZNANIA

2020-01-21
Powiększ zdjęcie

Kolejne sukcesy, tym razem dotyczące naszych nauczycieli.  Dyplom dla Pani Barbary Kaniuki opiekunki SZKOLNEGO KLUBU KRAJOZNAWCZO -TURYSTYCZNEGO „WŁÓCZYKIJE” za krzewinie krajoznawstwa oraz upowszechnianie turystyki wśród dzieci i młodzieży miasta Częstochowy w 2019 roku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy naszych miłośników rajdów, wędrówek i pięknych krajobrazów. Gratujemy!!!


Czytaj więcej o: DYPLOM UZNANIA

"Włóczykije" w barwach jesieni.

2019-11-12
Powiększ zdjęcie

9 listopada 2019 r. "Włóczykije" wyruszyli na ostatni rajd w Beskid Mały. Wędrowaliśmy od Przełęczy Przegibek orzez Magurkę Wilkowicką, Czupel, Suchy Wierch. Trasę zakończyliśmy w Czernichowie. Urzekły nas piękne widoki przesycone kolorami jesieni, których próżno szukać w innych porach roku. W rajdzie wzięły udział uczennice klasy 5B wraz z rodzicami pod opieką p. Beaty Chruścińskiej.

Czytaj więcej o: "Włóczykije" w barwach jesieni.

XLVI Złaz Turystyczny „Pieczenie ziemniaka”

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

5 października 2019 roku „Włóczykije” wyruszyły na jurajskie szlaki. Uczniowie z klas: 1b, 4, 5b, 6a, 6b wraz z rodzicami pod opieką p. Barbary Kaniuki i p. Beaty Chruścińskiej przeszli 12 km z Korwinowa przez Sokole Góry do Suchego Zalewu koło Olsztyna. Na mecie rajdu czekały liczne atrakcje – losy, konkursy ziemniaczane, sportowe i oczywiście ognisko z kiełbaskami.

Czytaj więcej o: XLVI Złaz Turystyczny „Pieczenie ziemniaka”

„Włóczykije” pożegnały lato w Beskidzie Żywieckim

2019-09-22
Powiększ zdjęcie

21 września 2019 roku „Włóczykije” pożegnały lato w Beskidzie Żywieckim. Z Milówki szlakiem zielonym dotarliśmy wraz z przewodnikiem p. Markiem Klechą do schroniska na Hali Boraczej. W promieniach słońca delektowaliśmy się jagodziankami, pierogami i plackami ze śmietaną. Następnie szlakiem niebieskim schodziliśmy przez Prusów do Żabnicy Małej. Trasa wiodła malowniczymi zboczami. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów. W rajdzie wzięli udział uczniowie klasy 5b, 6a i 6b wraz z rodzinami pod opieką p. Barbary Kaniuki i p. Beaty Chruścińskiej.

Czytaj więcej o: „Włóczykije” pożegnały lato w Beskidzie Żywieckim

Beskid Śląski

2019-06-17
Powiększ zdjęcie

16 czerwca 2019 roku „Włóczykije” udały się w Beskid Śląski. Po wjechaniu na Szyndzielnię, z przewodnikiem p. Andrzejem Wisełką, zdobyliśmy Klimczok, następnie szlakami żółtym i czarnym schodziliśmy przez Magurkę, Meszną do Bystrej. Trasa wiodła stromymi kamienistymi i trawiastymi ścieżkami, pogoda dopisała. Szczęśliwi choć zmęczeni dotarliśmy na metę rajdu. W rajdzie wzięli udział uczniowie klasy 4b wraz z rodzinami pod opieką p. Barbary Kaniuki i p. Beaty Chruścińskiej.

Czytaj więcej o: Beskid Śląski

„Włóczykije” wyruszyły na wiosenne szlaki po Jurze

2019-04-07
Powiększ zdjęcie

„Włóczykije” wyruszyły na wiosenne szlaki po Jurze. 6 kwietnia uczniowie z klasy 4b i 5b wraz z rodzicami i opiekunem Koła SKKT p. Barbarą Kaniuką pokonały trasę długości 12 km z Żarek przez Ostrężnik do Złotego Potoku. Pogoda dopisała. Przewodnik p. Marek Klecha opowiadał ciekawe historie dotyczące odwiedzanych miejsc. Zachwycały jurajskie ostańce, zawilce i przylaszczki, a także umykające spod nóg ropuchy. Wkrótce wyruszymy znów.

Czytaj więcej o: „Włóczykije” wyruszyły na wiosenne szlaki po Jurze

Rajd Młodzieżowy „Włóczykije”

2018-04-16
Powiększ zdjęcie

14 kwietnia odbył się Rajd Młodzieżowy „Włóczykije” - uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Barbarą Kaniuką - z radością wyruszyły na jurajskie szlaki. Tym razem pogoda dopisała. Pokonaliśmy 12 km z Żarek do Złotego Potoku, po drodze mijając Ostrężnik, Diabelskie Mosty, by dotrzeć do mety rajdu obok Młyna Kołaczew. Po takiej wędrówce, zapachu ogniska i smaku pieczonej kiełbaski, nie sposób opisać   Śmiech

Czytaj więcej o: Rajd Młodzieżowy „Włóczykije”

wiośnie na spotkanie

2018-03-18
Powiększ zdjęcie

17 marca „Włóczykije” wraz z opiekunem p. Barbarą Kaniuką wyruszyły wiośnie na spotkanie. Trasa XI Złazu Turystycznego wiodła przez Górę Ossona wśród malowniczo ośnieżonych pól i lasów. Zima jednak nie ustępuje i oznak wiosny próżno było szukać...

Czytaj więcej o: wiośnie na spotkanie

Serdecznie pozdrawiamy z Magurki i Czupla!!!

2017-10-22
Powiększ zdjęcie

RAJD PTTK "Pieczenia ziemniaka"

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

7 października na trasę Rajdu PTTK "Pieczenia ziemniaka" śmiało wyruszyli uczniowie klasy 4b z rodzicami i wychowawczynią p. Barbarą Kaniuką. Pogoda dopisała. Startowali z Korwinowa i przeszli 12 km do mety w suchym Zalewie u stóp Sokolich Gór. Po drodze sprzątali szlaki jurajskie, podziwiali piękno przyrody, radowali się wspólną wędrówką. W drodze powstawał piękny, jesienny bukiet. Nie brakowało także czasu na odpoczynek i pyszne, zdrowe przekąski. Na mecie czekało wiele atrakcji: ognisko z kiełbaskami, konkursy ziemniaczane, gry i zabawy.

 


 

Czytaj więcej o: RAJD PTTK "Pieczenia ziemniaka"

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie