Jesteś tutaj: Start / SKKT "Włóczykije"

SKKT "Włóczykije"

 

Artykuły

Beskid Śląski

2019-06-17
Powiększ zdjęcie

16 czerwca 2019 roku „Włóczykije” udały się w Beskid Śląski. Po wjechaniu na Szyndzielnię, z przewodnikiem p. Andrzejem Wisełką, zdobyliśmy Klimczok, następnie szlakami żółtym i czarnym schodziliśmy przez Magurkę, Meszną do Bystrej. Trasa wiodła stromymi kamienistymi i trawiastymi ścieżkami, pogoda dopisała. Szczęśliwi choć zmęczeni dotarliśmy na metę rajdu. W rajdzie wzięli udział uczniowie klasy 4b wraz z rodzinami pod opieką p. Barbary Kaniuki i p. Beaty Chruścińskiej.

Czytaj więcej o: Beskid Śląski

„Włóczykije” wyruszyły na wiosenne szlaki po Jurze

2019-04-07
Powiększ zdjęcie

„Włóczykije” wyruszyły na wiosenne szlaki po Jurze. 6 kwietnia uczniowie z klasy 4b i 5b wraz z rodzicami i opiekunem Koła SKKT p. Barbarą Kaniuką pokonały trasę długości 12 km z Żarek przez Ostrężnik do Złotego Potoku. Pogoda dopisała. Przewodnik p. Marek Klecha opowiadał ciekawe historie dotyczące odwiedzanych miejsc. Zachwycały jurajskie ostańce, zawilce i przylaszczki, a także umykające spod nóg ropuchy. Wkrótce wyruszymy znów.

Czytaj więcej o: „Włóczykije” wyruszyły na wiosenne szlaki po Jurze

Rajd Młodzieżowy „Włóczykije”

2018-04-16
Powiększ zdjęcie

14 kwietnia odbył się Rajd Młodzieżowy „Włóczykije” - uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Barbarą Kaniuką - z radością wyruszyły na jurajskie szlaki. Tym razem pogoda dopisała. Pokonaliśmy 12 km z Żarek do Złotego Potoku, po drodze mijając Ostrężnik, Diabelskie Mosty, by dotrzeć do mety rajdu obok Młyna Kołaczew. Po takiej wędrówce, zapachu ogniska i smaku pieczonej kiełbaski, nie sposób opisać   Śmiech

Czytaj więcej o: Rajd Młodzieżowy „Włóczykije”

wiośnie na spotkanie

2018-03-18
Powiększ zdjęcie

17 marca „Włóczykije” wraz z opiekunem p. Barbarą Kaniuką wyruszyły wiośnie na spotkanie. Trasa XI Złazu Turystycznego wiodła przez Górę Ossona wśród malowniczo ośnieżonych pól i lasów. Zima jednak nie ustępuje i oznak wiosny próżno było szukać...

Czytaj więcej o: wiośnie na spotkanie

Serdecznie pozdrawiamy z Magurki i Czupla!!!

2017-10-22
Powiększ zdjęcie

RAJD PTTK "Pieczenia ziemniaka"

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

7 października na trasę Rajdu PTTK "Pieczenia ziemniaka" śmiało wyruszyli uczniowie klasy 4b z rodzicami i wychowawczynią p. Barbarą Kaniuką. Pogoda dopisała. Startowali z Korwinowa i przeszli 12 km do mety w suchym Zalewie u stóp Sokolich Gór. Po drodze sprzątali szlaki jurajskie, podziwiali piękno przyrody, radowali się wspólną wędrówką. W drodze powstawał piękny, jesienny bukiet. Nie brakowało także czasu na odpoczynek i pyszne, zdrowe przekąski. Na mecie czekało wiele atrakcji: ognisko z kiełbaskami, konkursy ziemniaczane, gry i zabawy.

 


 

Czytaj więcej o: RAJD PTTK "Pieczenia ziemniaka"

Rajd górski w Beskidzie Śląskim

2017-09-30
Powiększ zdjęcie

Serdecznie pozdrawiają Oliwia, Maurycy, Daria, Aleks, Maks, Maja,Magdalena, Emilia, Patrycja, Monika i Pan Artur z rajdu górskiego w Beskidzie Śląskim. Super szlak Szyndzielnia- Blatnia :)

 

Czytaj więcej o: Rajd górski w Beskidzie Śląskim

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie