Jesteś tutaj: Start

WEJDŹ I ZOBACZ JAK NASZA SZKOŁA TĘTNI ŻYCIEM

Warsztaty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

2019-03-18

Uczennice klasy 8b brały udział w praktycznych warsztatach zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Miały okazję sprawdzić się w roli zawodowej fryzjerki w prawdziwym zakładzie fryzjerskim. Poszło im znakomicie! Brawo dziewczyny!

Zajęcia Rozwijające Kreatywność

2019-03-18

W klasie 2 a w ramach zajęć rozwijających kreatywnie realizowana jest innowacja pedagogiczna o charakterze programowym „EKO – TWÓRCA”. Autorką programu jest wychowawczyni, p. Elżbieta Łękawa. Istotą zajęć jest połączenie działalności artystycznej z edukacją ekologiczną, oparcie zajęć na aktywności dzieci, kreowanie ich zdolności artystycznych posługując się materiałem przyrodniczym i recyklingowym. Zajęcia sprzyjają kształtowaniu postaw proekologicznych. Treść innowacji wpisuje się w nową podstawę programową – wychowanie ku wartościom. Poniżej przedstawione są niektóre prace dzieci.

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

2019-03-14

ZEBRANIE

RADY RODZICÓW ODBĘDZIE SIĘ DZISIAJ TJ. 14.03.2019R.

O GODZ. 17:00

W SALI NR 21

Barometr zawodów

2019-03-13

Sięgnij po klucz do sukscu i dowiedz się więcej otwierając informator o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach ponadgimnazjalnych w Częstochowie w roku szkolnym 2018/2019. Ponadto w załącznikach informacje na temat technikum i szkoły branżowej :)

Ścieżka zawodowa na lokalnym rynku pracy

2019-03-13

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które z zawodów są deficytowe, a których jest zdecydowanie dużo na naszym lokalnym rynku pracy sprawdź poniższe linki :) Będzie to pomocna informacja przy obieraniu Twojej ścieżki zawodowej.

PI

2019-03-13

DZIEŃ OTWARTY- DZIĘKUJEMY ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE :)

2019-03-04

Drzwi wszystkich klas i zakątków SP14 zostały otwarte... Było malowanie, ozdabianie, gra na flażoletach zabawy zespołowe, zabawy z chustą. Tak w sobotę 02.03.2019r. przywitaliśmy starszaków z różnych przedszkoli. Wszystkie dzieciaki miały okazję zapoznać się ze sposobem naszej pracy i tradycjami w postaci tańca oraz gry na instrumentach. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!

RODN "WOM" W Częstochowie- WYSZUKIWARKA ZAWODÓW

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2019/2020)

ZAPRSZAMY DO WYSZUKIWARKI  ZAWODÓW ZAMIESZCZNEJ NA STRONIE RODON "WOM" LINK PONIŻEJ:

KONKURS CZYTELNICZO- PLASTYCZNY „Mój projekt okładki ulubionej książki”

KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY

„Mój projekt okładki ulubionej książki”

I. Cel konkursu:

• zachęcenie uczniów do czytania książek
  • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej
  • wyrabianie kreatywności

II. Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe:

• uczniowie klas I-III
  • uczniowie klas IV –VIII

III. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej książki. Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejących publikacji oraz zawartych w nich ilustracji, ma stworzyć własną wizję obwoluty, oprawę graficzną, nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść.

IV. Forma pracy

• format pracy – A4
  • technika dowolna
  • opis projektu na odwrotnej stronie:

imię i nazwisko uczestnika

klasa

autor i tytuł książki

V. Termin dostarczania prac

Prace można składać w bibliotece szkolnej do 31 marca 2019 r.

VI. Kryteria oceny prac konkursowych

Przy ocenie prac komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:

• sposób ujęcia tematu
  • oryginalność okładki
  • walory artystyczne
  • kompozycja
  • warsztat pracy
  • interpretacja własna

VII. Najlepsze prace nagrodzone zostaną dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Zapraszamy i czekamy na Wasze prace!

Nauczyciele bibliotekarze:

Ewa Charciarek, Agnieszka Janiszewska-Wypych