Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Właśnie w sobotę tj. 24.02.2018r.

w godzinach od 9.00 do 11.00 

zapraszamy Cię na 

Dzień Otwarty w SP14!!!

Przyjdź i przekonaj się, że warto z nami zostać :)

Artykuły

malowanie pianą

2018-02-24
Powiększ zdjęcie

Jak mieć dużo dobrej zabawy i sporo sprzątania? Przepis jest prosty- wystarczy uczęszczać do naszej świetlicy :D  Po raz kolejny swoją twórczość ujawniły dzieciaki podczas zajęć koła „Kosmodrom do kreatywności”. Tym razem mieszaliśmy farby, wodę i płyn do mycia naczyń dodatkowo wykonując ćwiczenia oddechowe (przedmuchiwanie piany, tworzenie piany). W efekcie piana zamieniła się znowu w wodę, która nie była już taka skora do większych zabaw, jednak doświadczonym świetlikom nic nie jest straszne wspólnymi siłami ujarzmiliśmy „żywioł” pozostawiając wszystko w najlepszym porządku :)

Dzień Języka Ojczystego

2018-02-23
Powiększ zdjęcie

21 lutego 2018 roku był w naszej szkole dniem, w którym uczciliśmy nasz język ojczysty. Na lekcjach języka polskiego we wszystkich klasach trwały zabawy i konkursy, w których uczniowie popisywali się znajomością ojczystej mowy.

"Czym jest przyjaźń? "

2018-02-23
Powiększ zdjęcie

Tym razem o znaczeniu słowa przyjaźń mieli okazję przekonać się uczniowie 5a podczas wizyty w bibliotece WOM. 

"Historia pomnika Orląt Lwowskich"

2018-02-21
Powiększ zdjęcie

W ostatni poniedziałek w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich. Wizyta ta miała związek z niezwykłą uroczystością. Było nią rozpoczęcie wystawy o nazwie: Historia pomnika Orląt Lwowskich. 

Pamiętamy 21 lutego Dzień Języka Ojczystego!!!

2018-02-21

 

DZIEŃ OTWARTY :)

2018-02-20

 

Dzień Babci i Dziadka IIIa

2018-02-19
Powiększ zdjęcie

Uczniowie z kl. III a wraz z wychowawczynią p. Iwoną Przygodzką zaprosili babcie i dziadków na program słowno – muzyczny . Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na dzwonkach i flażolecie oraz tańczyły. Po występie p. Iwona Przygodzka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, której mottem było: „Chociaż latek trochę mamy, jednak z wnukami wciąż hasamy.” 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

2018-02-16
Powiększ zdjęcie

Bezpieczeństwo przede wszystkim !!!!!!

"Sekretny przyjaciel"

2018-02-15
Powiększ zdjęcie

Co rozumiemy przez słowo przyjaźń? Kim jest prawdziwy przyjaciel? Jak można się z kimś zaprzyjaźnić? Na te i wiele innych pytań chętnie odpowiadały świetliki z SP14, podczas trwania projektu "Sekretny przyjaciel" w ramach którego przez cały miesiąc wplataliśmy w życie naszej świetlicy zagadnienia dotyczące przyjaźni. Naszym celem było uwrażliwienie dzieci na znaczenie słowa przyjaciel, doskonalenie umiejętność rozmowy na temat form przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz poszerzanie umiejętności pracy w grupie. 

Klasa 5A z wizytą w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

2018-02-15
Powiększ zdjęcie

Sztuka ma różne oblicza mieli okazję się o tym przekonać uczniowie z SP14  podczas odwiedzin w teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Rekwizyty poszły w ruch :)