Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

„Wielki matematyk – też człowiek”

2018-03-06
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj w klasie 7a miało miejsce podsumowanie dwumiesięcznego projektu z matematyki. Przygotowane scenki, ciekawostki, anegdoty ukazały sławnych uczonych w przyjaznym, ludzkim wymiarze. Wiemy już o wiele więcej o życiu i dorobku naukowym Stefana Banacha i matematyków ze szkoły lwowskiej. Poznaliśmy autorów: teorii względności – Alberta Einsteina, prawa powszechnego ciążenia - Isaaca Newtona, podstaw analizy matematycznej - Blaise Pascala. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Barbary Kaniuki.

Czytaj więcej o: „Wielki matematyk – też człowiek”

TWÓRCZO, KREATYWNIE, BEZ BARIER

2018-03-06
Powiększ zdjęcie

Klasa Ia pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Łękawy od początku roku szkolnego 2017/2018 czynnie uczestniczy w innowacji pedagogicznej TWÓRCZO, KREATYWNIE, BEZ BARIER. Są to zabawy ruchowo - rytmiczne, muzyczne i plastyczne z wykorzystaniem Metody Edukacji przez Ruch i Arteterapii. Innowacja wprowadzana jest w ramach koła artystycznego oraz w zajęcia edukacji wczesnoszkolnej i zajęcia opiekuńczo - wychowawcze świetlicy z p. A.Ryś. Innowacja ułatwiła dzieciom adaptację w szkole, wpływa na harmonijny rozwój rozwija aktywność twórczą, kreatywność, uczy samodzielnego myślenia. Innowacją realizowane były m. in. zajęcia otwarte dla rodziców oraz zajęcia w Dniu Otwartym SP 14. Oto niektóre prace dzieci Ia powstałe metodą innowacji.

 

Czytaj więcej o: TWÓRCZO, KREATYWNIE, BEZ BARIER

ROCK PRZEZ CALY ROK

2018-03-06
Powiększ zdjęcie

Konkurs o muzyce rockowej ROCK PRZEZ CALY ROK w SP38. Tym razem zabraklo 1 punktu, aby powalczyc o III miejsce. Wspaniała zabawa, dużo dobrej muzyki - uczniowie odpowiadali na pytania dot. grup TSA, Azyl P., Nefre, Czerwone Gitary. Na koniec zdjecia pamiatkowe z wolistami zespolow Nefre - Piotrem Chrzastkiem i Ampera- Kuba Bociaga.

Czytaj więcej o: ROCK PRZEZ CALY ROK

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

2018-03-06
Powiększ zdjęcie

Tym razem gratulujemy Oli Pietrzak, która dzielnie znosiła trudy konkursowych zmagań na szczeblu powiatowym i szkolnym. Życzymy dalszych sukcesów :)

Czytaj więcej o: SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW