Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Zajęcia z panią psycholog w klasie 1a

2018-03-02
Powiększ zdjęcie

Jak rozwijać uwagę, spostrzegawczość i pamięć? Na te pytania odpowiedzą dzieci z kl. Ia, które podczas swych zajęć gościły Panią psycholog :) 

Czytaj więcej o: Zajęcia z panią psycholog w klasie 1a

zajęcia warsztatowe w Instytucie Sztuki AJD

2018-03-02
Powiększ zdjęcie

16 stycznia 2018 r. uczniowie kl. II wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Instytucie Sztuki AJD w Częstochowie. Pod kierunkiem pracownika uczelni wykonali z gliny prawdziwe dzieła sztuki, które po wypaleniu w piecu ceramicznym, zostały pomalowane farbami. Zajęcia były zorganizowane w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kolorowe spotkania ze sztuką – zima”.

Czytaj więcej o: zajęcia warsztatowe w Instytucie Sztuki AJD

spotkanie z mieszkanką Korei Południowej :)

2018-03-02
Powiększ zdjęcie

W dniu 26 lutego 2018 r. w SP nr 14 odbyło się spotkanie z mieszkanką Korei Południowej, która od kilku tygodni wizytuje Polskę w ramach wymiany studenckiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II, IVa i IVb. Uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu p. Renaty Smużyńskiej (opiekunki Gościa) na temat tego odległego kraju. Poznali podstawowe zwyczaje, najciekawsze budowle i pomniki przyrody, stroje, flagę narodową, pismo koreańskie i sposób liczenia. Na żywo usłyszeli koreańską piosenkę ludową. Gość miał z kolei możliwość obejrzenia zdjęć przedstawiających urokliwe zakątki Polski i wysłuchania piosenki „Mam chusteczkę haftowaną”, także w formie instrumentalnej w wykonaniu klasy II, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z polskimi dziećmi.

Czytaj więcej o: spotkanie z mieszkanką Korei Południowej :)

„kolorowy tydzień” w ramach innowacji pedagogicznej „Kolorowe spotkania ze sztuką” w kl. IIa

2018-03-02
Powiększ zdjęcie

W dniach 15-19 stycznia 2018 r. uczniowie kl. II realizowali kolejny „kolorowy tydzień” w ramach innowacji pedagogicznej „Kolorowe spotkania ze sztuką”. Tym razem królowały kolory zimy. W kolejne dni tygodnia dzieci ubierały się na: niebiesko, biało, czarno, grafitowo, brązowo. Stosownie do stroju podejmowały działania plastyczne z wykorzystaniem: farb, kredy, węgla, tuszu kreślarskiego, pasteli, ołówka i gliny. A oto przykłady.

Czytaj więcej o: „kolorowy tydzień” w ramach innowacji pedagogicznej „Kolorowe spotkania ze sztuką” w kl. IIa

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie

2018-03-02
Powiększ zdjęcie

17 stycznia 2018 r. uczniowie kl. II odwiedzili Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie, gdzie zapoznali się z pracą górnika, wyposażeniem kopalni, wyglądem rudy żelaza, itp.

Czytaj więcej o: Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie