Rok szkolny 2012/2013

Nagroda "Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie" - K. Płatek kl. III a  

Nagroda "Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie" - M. Partyka kl. VI a

I miejsce w V Powiatowym Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej "A las śpiewa, a las szumi..." - M. Partyka kl. VI a

I miejsce w III Konkursie Wokalnym "Śpiewobranie" - M. Partyka kl. VI a

miejsce w XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "BRZECHWAŁKI" - K. Płatek kl. III a

miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Dziecięcej "Wierszykowy sezam" - K. Płatek kl. III a

miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wierszy Juliana Tuwima "Lokomotywą w świat" - A. Mróz kl. III a

miejsce w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Na świętego Andrzeja z wróżby nadzieja" - W. Rumin kl. III a

I miejsce w konkursie z języka niemieckiego z okazji obchodów Dnia Patrona Gimnazjum 12 - M. Kasprzak kl. VI a

I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - A. Spruch kl. I b 

I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - K. Płatek kl. III a 

I miejsce w konkursie na najładniejszą postać literacką w IV Paradzie Postaci Literackich - J. Wiśniewska kl. II a

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Tuwim - dzieciom i młodzieży" - A. Pietrzak kl. I b

I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Duety na scenie" (kat. kl. I) - M. Łaczmańska, K. Kołbasiuk kl. I b 

I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Duety na scenie" (kat. kl. III) - K. Płatek, Ł. Adamus kl. III a

I miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

​I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piłka Ręczna Dziewcząt - zawody rejonowe

I miejsce w Eliminacjach MiejskichTurnieju Piłki Ręcznej "Szczypiorniak na orlikach" Dziewczęta

I miejsce w Eliminacjach MiejskichTurnieju Piłki Ręcznej "Szczypiorniak na orlikach" Chłopcy

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Spotkanie z wiosną" - K. Fojtar kl. III a

I miejsce w konkursie o Puchar Przewodniczącej Rady Nadzorczej "Społem" PSS "Jedność' w Częstochowie - Spółdzielnia Uczniowska "Miś"

I miejsce e Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Nasze lektury - książki, które nas uczą i bawią" (kat. kl. I) - M. Dymek kl. I b

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym LOP "Majowa łąka" - M. Jagoda kl. I a 

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym LOP "Majowa łąka" - B. Waryś kl. I a 

I miejsce w Turnieju VICTORIA TENIS KIDS CUP 2013 - J. Żurek kl. I a 

II miejsce w konkursie z języka niemieckiego z okazji obchodów Dnia Patrona Gimnazjum 12 - N. Nowakowska kl. VI a

II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić" - S. Wierus kl. IV b

II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić" - J. Wrześniewska kl. II a 

II miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - M. Sztuka kl. I b

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Jesienne zamyślenia" - J.Mańko kl. III a 

II miejsce w IV edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy pod hasłem "Częstochowa - moje miasto" - A. Mróz kl. III a

II miejsce w X Mistrzostwach Miłośników Tańca Towarzyskiego Kłobuck-Węglowice - I. Rubik kl. VI a i E. Skrobisz kl. IV b - Zorba

II miejsce w kategorii klas I - III w Grze Terenowej z okazji Dnia Książki w SP 22 - A. Mróz kl. III a, W. Rorat kl. III a, K. Kościuch kl. III b

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Tuwim - dzieciom i młodzieży" - N. Kurcab kl. 5

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "WIOSNA NA LUDOWO" - D. Kantorosińska kl. II b 

II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Duety na scenie" (kat. kl. II) - W. Serwusik, J. Wrześniewska kl. II a

​II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piłka Ręczna Dziewcząt - półfinał wojewódzki

Wicemistrz Ortografii w finale XI edycji Miejskiego konkursu ortograficznego dla uczniów klas trzecich częstochowskich szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy "Dyktuś 2013" - A. Mróz kl. III a

II miejsce w I Powiatowym Konkursie Matematycznym "MISTRZ LOGIKI" zorganizowanym w Gimnazjum 16 W Częstochowie dla uczniów szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratota Oświaty i Patronatem Starosty Częstochowskiego oraz opieką dydaktyczną pracownika naukowego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie 

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym LOP "Majowa łąka" - O. Karczmarek kl. I a 

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym LOP "Majowa łąka" - J. Żurek kl. I a 

II miejsce w Jurajskim Festiwalu Piosenki  Dziecięcej i Młodzieżowej Niegowa 2013 (kat. kl. IV-VI) - M. Partyka kl. VI a 

III miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima" - M. Sztuka kl. I b

III miejsce w konkursie matematycznym z okazji obchodów Dnia Patrona Gimnazjum 12 "Matejko w liczbach" - M. Partyka kl. VI a, Z. Kościuch kl. VI b, M. Krysińska kl. VI b

III miejsce w konkursie informatycznym z okazji obchodów Dnia Patrona Gimnazjum 12 "Jan Matejko - życie i twórczość" - L. Koch kl. V

III miejsce w konkursie z języka niemieckiego z okazji obchodów Dnia Patrona Gimnazjum 12 - M. Maźniewski kl. VI a

III miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - M. Jagoda kl. I a 

III miejsce w XX Jubileuszowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek o Puchar Prof. Wł. Babireckiego w Tarnowskich Górach 

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Tuwim - dzieciom i młodzieży" - M. Partyka kl. VI a

III miejsce XII Częstochowskich Spotkaniach z Piosenką "Kolorowy Mikrofon" - M. Partyka kl. VI a

III miejsce Brązowa Nutka XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka" - M. Partyka kl. VI a

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "WIOSNA NA LUDOWO" - Ł. Stefaniak kl. II b

III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej "Szczypiorniak na orlikach" Dziewczęta

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Przyszła wiosna" - A. Pietrzak kl. I b

III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym na Ilustrację do Wiersza Juliana Tuwima 
- A. Pietrzak kl. I b

VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej "Szczypiorniak na orlikach" Chłopcy

Dyplom laureata (10. m-ce) w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego CES - E. Skrobisz kl. IV b

Dyplom wyróżnienia (2. m-ce w województwie) w ogólnopolskim konkursie matematycznym "MAT" (kat. kl. III) - A. Mróz kl. III a

Dyplom wyróżnienia (8. m-ce w województwie) w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Alfik" - Ł. Adamus kl. III a

Dyplom wyróżnienia (15. m-ce) w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego CES - Sz. Żukowski kl. IV b 

Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim "Opowiadanie z dreszczykiem" - N. Kurcab kl. V

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić" - D. Turas kl. IV b

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić" - P. Gawrońska  kl. I a 

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić" - J. Radłowska  kl. II a

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić" - J. Borkowska  kl. II a

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Reksio - Mój Przyjaciel" - O. Karczmarek kl. I a

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Reksio - Mój Przyjaciel" - M. Jagoda kl. I a

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Reksio - Mój Przyjaciel" - J. Mańko kl. III a 

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Reksio - Mój Przyjaciel" - S. Wierus kl. IV a

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - J. Turas Oddział Przedszkolny

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - M. Szewczyk kl. I b

Wyróżnienie w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Mikołaj nadchodzi"- pod hasłem: "Pierwsza Gwiazdka" - K. Batorek kl. IV a

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "WIOSNA NA LUDOWO" - M. Korytkowski kl. II b

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym na Ilustrację do Wiersza Juliana Tuwima - A. Czerepak kl. II b

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym na Ilustrację do Wiersza Juliana Tuwima - K. Kościuch kl. III b

7. m-ce w województwie w ogólnopolskim konkursie matematycznym "MAT" (kat. kl. III) - W. Witecki kl. III b  

14. m-ce w województwie w ogólnopolskim konkursie matematycznym "MAT" (kat. kl. III)- A. Wójcik kl. III b

19. m-ce w województwie w ogólnopolskim konkursie matematycznym "MAT" (kat. kl. III) - J. Nowak kl. III b

17. m-ce w województwie w ogólnopolskim konkursie matematycznym "MAT" (kat. kl. IV) - E. Skrobisz kl. IV b

8. m-ce w województwie w ogólnopolskim konkursie matematycznym "MAT" (kat. kl.V) - L. Koch kl. V

Szkolny konkurs plastyczny "Bohaterowie sienkiewiczowskich utworów literackich":

I miejsce - W. Rumin kl. III a 

II miejsce - A. Ponicki kl. II a

III miejsce - J. Wawarczyk kl. II a

Wyróżnienie - J. Wrześniewska kl. II a

Szkolny konkurs czytania bajek w języku angielskim FAIRY TALES:

II miejsce - A. Mróz kl. III a

Wyróżnienie - D. Mazurek kl. III a

Szkolny konkurs fotograficzny "Nasi Milusińscy":

II miejsce - J. Guc kl. II a

III miejsce - A. Orłowska kl. II a

Wyróżnienie - J. Wiśniewska kl. II a

I Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze Juliana Tuiwima":

I miejsce - A. Pietrzak kl. I b 

I miejsce - K. Kołbasiuk kl. I b

II miejsce - O. Chmielarz kl. I b

II miejsce - M. Jagoda kl. I a

III miejsce - F. Florczyk kl. I a

III miejsce - O. Kowalczyk kl. II b

Wyróżnienie - A. Wójcik kl. III b   

Szkolny konkurs plastyczny "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima":

I miejsce - D. Kantorosińska kl. II b 

I miejsce - M. Sztuka kl. I b

II miejsce - B. Waryś kl. I a 

II miejsce - P. Kościelna kl. III b 

III miejsce - P. Gawrońska kl. I a

III miejsce - R. Musik kl. II a