"Sekretny przyjaciel"

Co rozumiemy przez słowo przyjaźń? Kim jest prawdziwy przyjaciel? Jak można się z kimś zaprzyjaźnić? Na te i wiele innych pytań chętnie odpowiadały świetliki z SP14, podczas trwania projektu "Sekretny przyjaciel" w ramach którego przez cały miesiąc wplataliśmy w życie naszej świetlicy zagadnienia dotyczące przyjaźni. Naszym celem było uwrażliwienie dzieci na znaczenie słowa przyjaciel, doskonalenie umiejętność rozmowy na temat form przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz poszerzanie umiejętności pracy w grupie.

I. Ramy projektu opierały się na zabawie „Sekretny przyjaciel”.

Przebieg:

wspólne przygotowanie kopert (origami) z własnym imieniem, przyczepienie ich na ścianę świetlicy. Umieszczanie we wnętrzu miłych informacji  na temat wyglądu, zachowania, cech charakteru.

II. Pozostałe czynności podejmowane w ramach projektu:

1. Prezentacja multimedialna na temat form przyjaźni i znaczenia własnej samooceny w szkolnej rzeczywistości.

2. Filmik edukacyjno-motywacyjny „Nick Vujicic”- analiza i interpretacja życia Nicka oraz jego historii.

3. Zabawy integracyjne polegające na poznaniu siebie pod kątem własnych cech i cech charakteru innych uczestników, zabawy ruchowe, zabawy tematyczne(autoportret, wypisywanie pozytywnych cech uczniów na plecach, wybieranie synonimów pozytywnych określeń, zajęcia metodą W. Scherborne, elementy pedagogiki zabawy KLANZA).

4. Konkursy:

Konkurs na najlepszą sentencję;

Konkurs „Czym jest dla mnie przyjaźń?”.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie, mam nadzieję, że uda nam się pielęgnować naszą przyjaźń- organizator projektu Anna Wujek.