WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

„Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji”.

I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”

PRZYSTĄPILIŚMY DO KONKURSU!

JUŻ SĄ ZDOBYWCY 6 SPRAWNOŚCI!!!

GRATULACJE!

Głównym celem projektu „Wielka Liga Czytelników” jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

Na czym polega konkurs?

Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-7 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.

Lista książek do pobrania w plikach poniżej: